Wykłady

Cykl wykładów laserowych z prof. Akira Aoki

Szczegóły wydarzenia:

Zapraszamy na Cykl wykładów laserowych:

Prelegenci:

  • dr Kinga Grzech-Leśniak – Jakie nowe procedury mogę wprowadzić do gabinetu mając laser?
  • dr Jerzy Zbożeń – Wykorzystanie lasera Er:YAG w leczeniu peri-implantitis.
  • dr Jacek Matys – Zasady cięcia laserem w aspekcie pracy klinicznej stomatologa
  • dr Swietłana Kozaczuk – Wybielanie laserem: mity i fakty

Gość specjalny: prof. Akira Aoki – Obecna wiedza dotycząca leczenia choroby przyzębia i peri-implantitis

Prof. Akira Aoki to jeden z najbardziej cenionych na świecie specjalistów z dziedziny periodontologii laserowej. Pionier w zakresie badań nt. wykorzystania lasera w leczeniu zapalenia przyzębia. Członek Japońskliego Towarzystwa Stomatologii Laserowej oraz WFLD.

Zapisy i szczegółowe informacje: biuro@ptsl.com.pl lub 604-744-604

7 kwi 2018
15:00 - 20:00
Teatr Nowy, ul. Krakowska 41, Kraków

Dr n. med.

Kinga Grzech-Leśniak

Edukacja: w lutym 2013 r obroniła z wyróżnieniem pracę doktorską z dziedziny periodontologii „Wpływ zapalenia przyzębia na przebieg i rokowanie udaru niedokrwiennego mózgu” (Collegium Medicum, Uniwersytet Jagieloński, Kraków, 2013). Wyniki wstępne zostały opublikowane w Journal of the Neurological Sciences, 2010 „Periodontitis affects neurological deficit in acute stroke“). W 2005 r zdobyła tytuł specjalisty II stopnia w dziedzinie periodontologii i chorób błony śluzowej jamy ustnej.

W latach 2002-2007 pracowała jako asystent w Katedrze Chorób Przyzębia oraz w Poradni Chorób Przyzębia Stomatologii Zintegrowanej Uniwersyteckiej Kliniki Stomatologicznej w Krakowie. W 2000 r ukończyła studia na Oddziale Stomatologii Wydziału Lekarskiego Akademii Medycznej we Wrocławiu uzyskując tytuł lekarza stomatologa.

Doświadczenia zawodowe: Praktykuje leczenie pacjentów z problemami periodontologicznymi od 2002 roku, a od 2006 r założyciel Specjalistycznego Centrum Periodontologicznego PERIOCARE, współpracującego do dziś z wieloma ogólnomedycznymi placówkami w Krakowie. Od 2014 roku współpracuje bezpośrednio z Wojewódzkim Specjalistycznym Szpitalem Dziecięcym w Krakowie.

Jest współautorem i wykładowcą programu edukacyjnego „Continuum Perio-Implantologii” skierowanego dla implantologów, organizowanego we współpracy z Columbia University College of Dental Medicin w Nowym Yorku. Autor i kierownik naukowy programu Curriculum dla Higienistek Implantologicznych organizowanego we współpracy z Polskim Stowarzyszeniem Implantologicznym PSI, ADIA, ICOI i Stowarzyszeniem Polskich Higienistek Stomatologicznych SPHS Od 2004 r prowadzi wykłady i warsztaty praktyczne na terenie całej Polski, przedstawiając autorski program „PerioHigienistka” dotyczącego współpracy lekarza dentysty i higienistki w leczeniu pacjentów z chorobą przyzębia. Członek kolegium redakcyjnego kwartalnika stomatologicznego „eDentico” i „Laser”, członek Rady Naukowej „ Implantologia Stomatologiczna”, „Stomatologia”, „Asystentka i Higienistka Stomatologiczna” oraz konsultant działu periodontologicznego dla pacjentów w portalu stomatologicznym Dentonet od momentu założenia portalu do dnia dzisiejszego (www.dentonet.pl).

Wykładowca na zjazdach i kongresach w Polsce jak i za granicą, posiadacz wielu certyfikatów, głównie z dziedziny plastycznej mikrochirurgii periodontologicznej, z zakresu implantologii i terapii technikami laserowymi.

Jest członkiem założycielem Polskiego Towarzystwa Ergonomii Stomatologicznej PTES, członkiem Rady Naukowej i Komisji Edukacyjnej Polskiego Stowarzyszenia Implantologicznego PSI, członkiem Polskiego Towarzystwa Periodontologicznego PTP oraz Europejskiej Federacji Periodontologicznej EFP oraz członkiem i oficjalnym reprezentantem Polski w World Federation for Laser Dentistry WFLD. Jest prezesem Polskiego Towarzystwa Stomatologii Laserowej (PTSL). Głównym kierunkiem zainteresowań są plastyczne techniki pokrywania recesji dziąsłowych, chirurgiczne techniki leczenia periimplantitis oraz specjalistyczne leczenie kieszeni przyzębnych przy użyciu laserów diodowych, neodymowych i erbowych.

 

×

Dr

Jerzy Zbożeń

Lek. dent. Jerzy Zbożeń ukończył studia na Śląskiej Akademii Medycznej w 1980 r. Kilka lat później uzyskał specjalizację z chirurgii stomatologicznej. Zainteresowania: endodoncja, mikrochirurgia, implantologia, nawigacja implantologiczna – www.simplant.pl.  Prowadzi własną, wielostanowiskową praktykę stomatologiczną i chirurgiczną w Kielcach, w której pracuje już trzecie pokolenie dentystów w rodzinie. W 1993 założył  firmę Profident (www.profident.pl) zajmującą się m.in. wprowadzaniem nowych technologii z zakresu endodoncji, mikrochirurgii i implantologii na rynek polski. Jest administratorem i współautorem specjalistycznego wortalu dla endodontów – www.endodoncja.pl, Udziela również porad w zakresie leczenia kanałowego zębów na portalu stomatologicznymwww.dentonet.pl.

Założyciel i administrator Internetowej Listy Dyskusyjnej skierowanej do lekarzy interesujących się implantologią, która jest źródłem wymiany informacji i doświadczeń dla kilkuset specjalistów z tej dziedziny.Administrator Internetowej Listy Dyskusyjnej skierowanej do endodontów.

Wchodzi w skład komitetów redakcyjnych czasopism stomatologicznych Endodoncja.pl i E-Dentico. Członek stowarzyszeń implantologicznych: OSIS i PSI (członek zarządu), The Global Academy of Osseointegration (GAO) PTS, PTE, Prezes Polskiego Towarzystwa Endodontycznego.

×

Dr n. med.

Jacek Matys

Jacek Matys DDS,PhD, FICOI. Obronił doktorat na Wydziale Chirurgii Stomatologicznej, Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu na podstawie przedstawionej rozprawy – „Ocena dynamiki zmian temperatury zachodzących w implantach tytanowych i kości podczas zabiegów z użyciem lasera erbowo-jagowego (2940nm) i diodowego (980nm)”. Student Master in Oral Laser Application, na Uniwersytecie Sapienza w Rzymie(styczeń 2017-). W 2015 roku uzyskał II-gi stopień umiejętności implantologicznej ICOI. Opublikował kilkadziesiąt artykułów na temat stomatologii laserowej w czasopismach polskich i zagranicznych. Wykładowca na pierwszym Kongresie Polskiego Towarzystwa Stomatologii Laserowej w grudniu 2015 (Temat: „Zastosowanie lasera Er:YAG w zabiegach otwartego podniesienia zatoki szczękowej”). Wykładowca na kongresie FDI, Poznań 2016 (Temat: „Zastosowanie laserów w implantologii – dzisiaj i prognozy na przyszłość”).

×

Lek. dent.

Swietłana Kozaczuk

lek. dent. Swietłana Kozaczuk, sekretarz Polskiego Towarzystwa Stomatologii Laserowej. Absolwentka Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego.

Wykładowca kurs “Basic course: Laser in Dentistry”, autor i wykładowca kursu „Wszystko co trzeba wiedzieć o wybielaniu, by robić to efektywnie”. Wykładowca na pierwszym Kongresie Polskiego Towarzystwa Stomatologii Laserowej w grudniu 2015 (Temat: „Zastosowanie różnych rodzajów laserów w wybielaniu zębów”).  Autor i współautor artykułów o tematyce stomatologii laserowej.

×

Prof.

Akira Aoki

Prof. Akira Aoki to jeden z najbardziej cenionych na świecie specjalistów z dziedziny periodontologii laserowej. Pionier w zakresie badań nt. wykorzystania lasera w leczeniu zapalenia  przyzębia. Członek Japońskliego Towarzystwa Stomatologii Laserowej oraz WFLD.

×

Partnerzy