Kongres

2. Międzynarodowy Kongres PTSL

Szanowni Państwo, Drogie Koleżanki, Drodzy Koledzy, Miłośnicy Stomatologii Laserowej

Serdecznie zapraszam na 2. Kongres Polskiego Towarzystwa Stomatologii Laserowej, który odbędzie się 24-25 listopada 2017 roku w Krakowie. To wydarzenie dla wszystkich – zarówno tych, którzy nie wyobrażają sobie codziennej pracy bez lasera, jak i tych, którzy dopiero chcą poznać możliwości tego urządzenia w gabinecie.

Program naukowy Kongresu ukaże szeroką perspektywę dla zastosowana laserów w stomatologii, przekaże obiektywną wiedzę na ich temat, zaprezentuje odmienne podejścia do metodyki leczenia.

Do Krakowa zaprosiliśmy najwybitniejszych ekspertów z Polski i z zagranicy. Na potwierdzenie uczestnictwa nie musieliśmy czekać ani chwili, co traktujemy jako dowód na właściwy kierunek rozwoju polskiej stomatologii laserowej.

W ślad za największymi nazwiskami podąża wiedza na najwyższym poziomie. Do Krakowa – tak jak w 2015 r., na pierwszą edycję Kongresu – przyjadą, którzy wyznaczają kierunki rozwoju stomatologii laserowej. Nie tylko świetnie znają możliwości laserów, ale także potrafią o nich mówić w sposób ciekawy, zrozumiały i intrygujący. Prof. Norbert Gutknecht, prof. Stefano Benedicenti, prof. Umberto Romeo, prof. Marzena Dominiak, prof. Małgorzata Pietruska, dr hab. n. med. Elżbieta Dembowska oraz wielu innych zaproszą Państwa w fantastyczną podróż – pełną ciekawych opisów przypadków, bogatą w niezliczoną liczbę dowodów naukowych i subiektywnych, bardzo praktycznych spostrzeżeń.

2. Kongresowi Polskiego Towarzystwa Stomatologii Laserowej będzie towarzyszyć wystawa sprzętu stomatologicznego. Na stoiskach na uczestników wydarzenia będą czekali specjaliści, którzy odsłonią wszelkie praktyczne tajniki wykorzystania laserów, zaproszą do testów swoich urządzeń, zaproponują najlepszą możliwą ofertę zakupową. Wśród wystawców nie zabraknie również zaprzyjaźnionych wydawnictw, które na swoich łamach i portalach regularnie wspierają rozwój stomatologii laserowej w Polsce.

Już teraz zapewniam, że 2. Kongres Polskiego Towarzystwa Stomatologii Laserowej będzie również okazją do integracji środowiska, wielu spotkań w gronie przyjaciół oraz zabawy. A wszystko to w Krakowie – mieście, które stwarza ku temu najlepsze możliwe warunki.

Organizatorami wydarzenia są Polskie Towarzystwo Stomatologii Laserowej oraz firma Exactus. Sponsorami są firmy: BTL (sponsor platynowy), Kol-dental i Marku (złoci) oraz Lasotronix i Straumann (srebrni).

Z poważaniem

Dr n. med. Kinga Grzech-Leśniak – Przewodnicząca Komitetu Organizacyjnego

24 lis 2017 - 25 lis 2017
09:00 - 17:00
Double Tree by Hilton, ul. Dąbska 5, Kraków

Dr

Dimitris Strakas

×

Dr n. med.

Kinga Grzech-Leśniak

Edukacja: w lutym 2013 r obroniła z wyróżnieniem pracę doktorską z dziedziny periodontologii „Wpływ zapalenia przyzębia na przebieg i rokowanie udaru niedokrwiennego mózgu” (Collegium Medicum, Uniwersytet Jagieloński, Kraków, 2013). Wyniki wstępne zostały opublikowane w Journal of the Neurological Sciences, 2010 „Periodontitis affects neurological deficit in acute stroke“). W 2005 r zdobyła tytuł specjalisty II stopnia w dziedzinie periodontologii i chorób błony śluzowej jamy ustnej.

W latach 2002-2007 pracowała jako asystent w Katedrze Chorób Przyzębia oraz w Poradni Chorób Przyzębia Stomatologii Zintegrowanej Uniwersyteckiej Kliniki Stomatologicznej w Krakowie. W 2000 r ukończyła studia na Oddziale Stomatologii Wydziału Lekarskiego Akademii Medycznej we Wrocławiu uzyskując tytuł lekarza stomatologa. Doświadczenia zawodowe: Praktykuje leczenie pacjentów z problemami periodontologicznymi od 2002 roku, a od 2006 r założyciel Specjalistycznego Centrum Periodontologicznego PERIOCARE, współpracującego do dziś z wieloma ogólnomedycznymi placówkami w Krakowie. Od 2014 roku współpracuje bezpośrednio z Wojewódzkim Specjalistycznym Szpitalem Dziecięcym w Krakowie. Jest współautorem i wykładowcą programu edukacyjnego „Continuum Perio-Implantologii” skierowanego dla implantologów, organizowanego we współpracy z Columbia University College of Dental Medicin w Nowym Yorku. Autor i kierownik naukowy programu Curriculum dla Higienistek Implantologicznych organizowanego we współpracy z Polskim Stowarzyszeniem Implantologicznym PSI, ADIA, ICOI i Stowarzyszeniem Polskich Higienistek Stomatologicznych SPHS Od 2004 r prowadzi wykłady i warsztaty praktyczne na terenie całej Polski, przedstawiając autorski program „PerioHigienistka” dotyczącego współpracy lekarza dentysty i higienistki w leczeniu pacjentów z chorobą przyzębia. Członek kolegium redakcyjnego kwartalnika stomatologicznego „eDentico” i „Laser”, członek Rady Naukowej „ Implantologia Stomatologiczna”, „Stomatologia”, „Asystentka i Higienistka Stomatologiczna” oraz konsultant działu periodontologicznego dla pacjentów w portalu stomatologicznym Dentonet od momentu założenia portalu do dnia dzisiejszego (www.dentonet.pl). Wykładowca na zjazdach i kongresach w Polsce jak i za granicą, posiadacz wielu certyfikatów, głównie z dziedziny plastycznej mikrochirurgii periodontologicznej, z zakresu implantologii i terapii technikami laserowymi. Jest członkiem założycielem Polskiego Towarzystwa Ergonomii Stomatologicznej PTES, członkiem Rady Naukowej i Komisji Edukacyjnej Polskiego Stowarzyszenia Implantologicznego PSI, członkiem Polskiego Towarzystwa Periodontologicznego PTP oraz Europejskiej Federacji Periodontologicznej EFP oraz członkiem i oficjalnym reprezentantem Polski w World Federation for Laser Dentistry WFLD. Jest prezesem Polskiego Towarzystwa Stomatologii Laserowej (PTSL). Głównym kierunkiem zainteresowań są plastyczne techniki pokrywania recesji dziąsłowych, chirurgiczne techniki leczenia periimplantitis oraz specjalistyczne leczenie kieszeni przyzębnych przy użyciu laserów diodowych, neodymowych

i erbowych.

×

Prof.

Norbert Gutknecht

×

Prof.

Samir Namour

×

Prof.

Giovanni Olivi

×

Prof.

Umberto Romeo

Profesor zwyczajny Patologii Jamy Ustnej na Sapienza University w Rzymie. Specjalista chirurgii stomatologicznej. Akademicki koordynator ds. Międzynarodowej Mobilności Erasmus + Wydziału Medycyny i Stomatologii. Dyrektor European Master Degree on Oral Laser applications (EMDOLA) w Rzymie. Skarbnik Światowej Federacji Stomatologii Laserowej. Były Prezydent Światowej Federacji Stomatologii Laserowej – Oddziału Europejskiego (WFLD-ED). Były Prezydent Włoskiego Towarzystwa Stomatologii Laserowej (SILO). Autor artykułów naukowych w czasopismach krajowych
i międzynarodowych.

×

Dr

Ilay Maden

×

Prof.

Marzena Dominiak

Absolwentka Akademii Medycznej we Wrocławiu. Specjalista II stopnia z chirurgii stomatologicznej. Tytuł naukowy Profesora zwyczajnego otrzymała w 2015 roku. Od 2008 roku kierownik Katedry i Zakładu Chirurgii Stomatologicznej UM we Wrocławiu. W latach 2012-2016 Prezes Oddziału Dolnośląskiego PTS. Od 2014 specjalista wojewódzki na terenie Dolnego Śląska w dziedzinie chirurgia stomatologiczna. Autorka ponad 200 publikacji opublikowanych w czasopismach lub materiałach zjazdowych w języku PL i ENG. Jest redaktorem i/lub współredaktorem 5 książek w języku polskim i angielskim. Była kierownikiem i współwykonawcą w sumie 38 projektów badawczych, w tym 1 unijnego oraz 12 prowadzonych w ramach międzynarodowych projektów naukowych. Jest współautorem patentu RP P-381204 na temat „Sposób hodowli pierwotnej ludzkich fibroblastów”. Wygłosiła ponad 150 referatów w języku polskim i angielskim. Była Przewodniczącą Narodowego Komitetu Naukowego konferencji Światowej Federacji Dentystycznej FDI 2016.

×

Dr n. med.

Michał Nawrocki

Ukończył Akademię Medyczną w Gdańsku w 1998r. W latach 1999 – 2005 pracował jako asystent w Katedrze i Zakładzie Protetyki Stomatologicznej AMG. W 2001 r. otworzył Praktykę Dentystyczną LEKARZSTOMATOLOG.COM,  gdzie wprowadził najwyższe standardy w leczeniu stomatologicznym. Lek. stom. Michał Nawrocki ciągle podnosi swoje kwalifikacje uczestnicząc w kursach i szkoleniach w kraju i za granicą. Specjalizuje się w implantologii, technice CAD CAM oraz laseroterapii stomatologicznej. W 2009 r. otrzymał certyfikację umiejętności implantologicznych na Uniwersytecie im. Goethego we Frankfurcie nad Menem. W 2013 r. wyposażył swoią Klinikę w system CAD CAM Cerec firmy Sirina, a w 2016r. w laser Fotona LightWalker. W latach 2015 – 2016 uczestniczył w szkoleniu Implant Prosthodontic Program w Hiszpanii oraz na Uniwersytecie Północnej Karoliny w  Chapel Hill, USA. Michał Nawrocki w 2016r. jako pierwszy Polak rozpoczął studia „Master of Science in Lasers in Dentistry” na Uniwersytecie RWTH w Aachen. Od 2015r. prowadzi wraz z Agnieszką Dojlidko – Nawrocką nową klinikę NAWROCKI CLINIC. Jest członkiem PASE oraz PTSL, prowadzi szkolenia i wykłady w kraju i za granicą z zakresu implantologii i laseroterapii.

×

Dr

Götz Gergely

Dr Götz Gergely uzyskał tytuł lekarza stomatologa na Wydziale Dentystycznym Uniwersytetu Semmelweiss w 2001 roku.

Od 2011 roku pracuje jako rezydent na Wydziale Stomatologii Dziecięcej i w Klinice Ortodontycznej Uniwersytetu Semmelweiss, gdzie zajmuje się również stomatologią ogólną i ortodoncją. Doktor Götz Gergely ukończył w 2003 roku specjalizację z Stomatologii Ogólnej i Chorób Jamy Ustnej, a także w dziedzinie Ortodoncji w 2006 roku. Od roku 2003 pracuje jako lekarz kliniczny na Wydziale Stomatologii Dziecięcej i Klinice Ortodontycznej Uniwersytetu w Semmelweiss, a od 2006 r.zajmuje stanowisko wykładowcy akademickiego. Od 2005 roku aktywnie uczestniczy w edukacji uniwersyteckiej, prowadził wiele szkoleń i warsztatów w języku węgierskim i angielskim, od 5 lat pełni rolę lidera w edukacji studentów. W latach 2003-2008 Dr. Götz Gergely był Konsultantem Medycznym 3M ESPE. Od 2010 roku jestem honorowym wykładowcą Discus Dental na Węgrzech i w kilku krajach Europy Środkowej. Od 2012 roku prowadzi praktykę stomatologiczną w Klinikák Dent w Budapeszcie.

×

Prof.

Wojciech Młynarski

Kierownik Kliniki Pediatrii, Onkologii, Hematologii i Diabetologii Uniwersytetu Medycznego w Łodzi. Absolwent Wydziału Biologii i Nauk o Ziemi Uniwersytetu Łódzkiego (kierunek: biologia molekularna 1995) oraz Wydziału Lekarskiego Akademii Medycznej w Łodzi (lekarz medycyny 1996). Stopień doktora nauk medycznych uzyskał w 2000 r., a stopień doktora habilitowanego uzyskał w roku 2004. W 2007 otrzymał z rąk Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego tytuł Profesora, po czym objął kierownictwo Kliniki Pediatrii, Onkologii, Hematologii i Diabetologii Uniwersytetu Medycznego w Łodzi. W 2011 roku został nominowany na stanowisko profesora zwyczajnego Uniwersytetu Medycznego w Łodzi. W latach 2002-2004 odbył staż naukowy podoktorski w Joslin Diabetes Center, Harvard Medical School w Bostonie. W latach 2004-2008 odbywał kolejne staże naukowe w USA jako visiting researcher afiliowany przez Harvard Medical School. Jest autorem lub współautorem ponad 280 publikacji naukowych (punktacja MNiSW >5100, IF >610) oraz kierownikiem licznych projektów badawczych. Jest członkiem wielu towarzystw naukowych w kraju i zagranicą, między innymi obecnie jest członkiem Zarządu Polskiego Towarzystwa Diabetologicznego oraz skarbnikiem Polskiego Towarzystwa Onkologii i Hematologii Dziecięcej. Jest specjalistą pediatrą, onkologiem i hematologiem dziecięcym oraz endokrynologiem i diabetologiem dziecięcym. Poza pracą naukową jego głównym zainteresowaniem klinicznym jest racjonalne postępowania w stanach zagrożenia życia w pediatrii oraz diagnostyka molekularna i leczenie w chorobach rzadkich u dzieci.

×

Prof.

Adriana Barylyak

2004 – ukończenie stomatologii na Lwowskiej Akademii Medycznej im. Danylo Halytskiego, 2005 – studia podyplomowe w Zakładzie Stomatologii Terapeutycznej. 2005-2009 – współpraca naukowa z Kliniką Stomatologiczną Uniwersytetu Medycznego w Wiedniu (program stypendialny Ernsta Machta). Od 2007 do 2009 roku współpraca naukowa między Lwowską Akademią Medyczną a Kliniką Stomatologiczną Wiedeńskiego Uniwersytetu Medycznego pod patronatem Ministerstwa Edukacji Ukrainy.

Od 2007 członek Światowego Stowarzyszenia Techniki Stomtologii Laserowej SOLA, 2011 – członek WFLD. W 2009 r. ukończenia i obrona pracy doktorskiej -„Nanolaserowa dezynfekcja systemu kanałów korzeniowych”, doktor, profesor zwyczajny Wydziału Stomatologii Terapeutycznej Lwowskiego Narodowego Uniwersytetu Medycznego, kierownik Zakładu Stomatologii Laserowej, Centrum Implantacji Dentystycznej i Protetyki „MM”.

2012 r. – założycielka i prezydent Ukraińskiego Towarzystwa Laseroterapii. Członek Ukraińskiego Towarzystwa Endodontycznego, Ukraińskiego Towarzystwa Periodontologii, Towarzystwa Prywatnych Lekarzy Praktyków, Ukraińskiego Towarzystwa Stomatologicznego, Światowej Federacji Stomatologii Laserowej (WFLD). Autorka i współautorka 60 prac naukowych i 5 prac na temat „Wykorzystanie laserów w stomatologii i nanotechnologii”. Członek redakcji czasopisma „Implantologia, Osteologia, Periodontologia” (Ukraina).

×

Prof.

Roly Kornblit

×

Dr

Piotr Roszkiewicz

×

Dr

Rafał Wiench

×

Prof.

Małgorzata Pietruska

W 1992 roku ukończyła studia na Oddziale Stomatologii Wydziału Lekarskiego Akademii Medycznej w Białymstoku. Od 1993 do 2004 roku pracowała w Zakładzie Stomatologii Zachowawczej i Periodontologii Akademii Medycznej w Białymstoku, na stanowisku adiunkta. W 1998 zdobyła specjalizację II stopnia z periodontologii, w 1996 roku obroniła pracę doktorską zaś w 2005 rozprawę habilitacyjną. Tytuł profesora otrzymała w 2013 roku. Jest pierwszym kierownikiem Zakładu Chorób Przyzębia i Błony Śluzowej Jamy Ustnej UMB, który współorganizowała w 2005 roku. Po studiach wiedzę zdobywała na licznych stażach i szkoleniach w Polsce, Europie i USA. Jest autorką ponad 160 publikacji naukowych i doniesień zjazdowych, za które była dziesięciokrotnie nagradzana przez Rektora Akademii Medycznej w Białymstoku i Polskie Towarzystwo Stomatologiczne. Jest współautorką monografii „Periodontologiczno-implantologiczna chirurgia plastyczna”, za którą autorzy otrzymali nagrodę dydaktyczną Ministra Zdrowia, „Regeneracja tkanek przyzębia” oraz współautorem książek „Atlas prac protetycznych do pracy z pacjentem” i „Leczenie zespołowe w implantologii. Ciągła wędrówka w poszukiwaniu spełnienia”. Trzykrotnie była nagradzana prestiżową nagrodą „Tytani implantologii”. Od lat prowadzi kursy i wykłady w Polsce i za granicą, a od 2010 roku jest międzynarodowym wykładowcą European Federation of Periodontology. Wchodzi w skład zespołów redakcyjnych następujących czasopism: BMC Oral Health, e-Dentico, Magazyn Stomatologiczny i Stomatologia Estetyczna. Brała udział w wieloośrodkowych międzynarodowych projektach badawczych z zakresu periodontologii i implantologii. Od wielu lat ściśle współpracuje z Zakładem Periodontologii Uniwersytetu Medycznego w Bernie. Najistotniejsze publikacje dotyczą badań z zakresu regeneracji tkanek przyzębia u pacjentów z zapaleniami przyzębia oraz wykorzystania terapii fotodynamicznej w stomatologii.

×

Dr n. med.

Jacek Matys

Jacek Matys DDS,PhD, FICOI. Obronił doktorat na Wydziale Chirurgii Stomatologicznej, Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu na podstawie przedstawionej rozprawy – „Ocena dynamiki zmian temperatury zachodzących w implantach tytanowych i kości podczas zabiegów z użyciem lasera erbowo-jagowego (2940nm) i diodowego (980nm)”. Student Master in Oral Laser Application, na Uniwersytecie Sapienza w Rzymie(styczeń 2017-). W 2015 roku uzyskał II-gi stopień umiejętności implantologicznej ICOI. Opublikował kilkadziesiąt artykułów na temat stomatologii laserowej w czasopismach polskich i zagranicznych. Wykładowca na pierwszym Kongresie Polskiego Towarzystwa Stomatologii Laserowej w grudniu 2015 (Temat: „Zastosowanie lasera Er:YAG w zabiegach otwartego podniesienia zatoki szczękowej”). Wykładowca na kongresie FDI, Poznań 2016 (Temat: „Zastosowanie laserów w implantologii – dzisiaj i prognozy na przyszłość”).

×

Partnerzy