Trzech specjalistów i trzy różne spojrzenia na kompleksowe leczenie w celu osiągnięcia optymalnych rezultatów w zgodzie z oczekiwaniami pacjenta.
Poznaj czym kierują się najlepsi w swojej codziennej pracy oraz jakie algorytmy postępowania stanowią wytyczne w podejmowaniu trudnych decyzji.
Zarezerwuj swój czas i spotkajmy się razem w Krakowie.
Program
09:00 – 09:10 Powitanie dr n. med. Kinga Grzech-Leśniak
09:10 – 10:40 dr Jan Kielhorn
Zmiana zasad gry Część 1 Augumentacja – jak organizacja pracy i odpowiednie materiały przyspieszą twój sukces.
Zmiana zasad gry Część 2 Implantologia – jak organizacja pracy i odpowiednie materiały przyspieszą twój sukces.
10:40 – 11:30 prof. dr hab. Marzena Dominiak
Czy diagnostyka i leczenie recesji dziąsłowych jest wciąż wyzwaniem?
11:30 – 11:45 Przerwa kawowa
11:45 – 13:30 dr Massimo Frosecchi
Periimplantitis – zrozumienie fenomenu i możliwe strategie leczenia.
13:30 – 14:30 Przerwa na lunch
14:30 – 17:00 dr Sandy van Teeseling oraz prof. dr Alfred G. Becking
W chirurgii ortognatycznej współpraca między ortodontą i chirurgiem ma decydujące znaczenie dla doskonałości klinicznej i powtarzalności. Bieżący paradygmat w planowaniu wirtualnym, technologie 3D i zaawansowane rozwiązania w estetycznym planowaniu twarzy sprawiają, że skomplikowane planowanie leczenia jest łatwiejsze i zapewnia lepsze wskazówki, jednak może to odciągnąć zespół od kilku podstawowych problemów dotyczących interakcji, w tym zarządzania komplikacjami. Z bardzo praktycznego punktu widzenia zostaną omówione różne interaktywne zależności:
– Procedury pracy w chirurgii ortognatycznej, zmienności czy koncepcje?
– Ortodonta jako dyrektor w leczeniu ortognatycznym?
– Silny wpływ przedoperacyjnej ortodoncji na estetykę twarzy: umiejsco-
wienie podbródka i prowadzenie szczęki w chirurgii ortognatycznej.
– Rola protetyka, lider czy podwykonawca?
– Zarządzanie komplikacjami, trzymajmy się razem!
Dr
Profesor na Uniwersytecie Gabriele D’Annunzio di Chieti, Pescara (Włochy).
Przewodniczący włoskiego oddziału ITI (International Team for Implantology), od 2005 międzynarodowy wykładowca ITI.
2008-2018 wicedyrektor kursów implantologicznych na Uniwersytecie Nove de Julho, Sao Paulo.
2011 dyrektor Study Club ITI w Toscanii.
2011 Aktywny członek Międzynarodowej Akademii Piezochirurgii.
2013 aktywny członek AIOM (Włoska Akademia Stomatologii Mikroskopowej).
2013-2020 profesor w zakładzie Implantologii na Uniwersytecie w Genui we Włoszech.
Prof.
Prezydent Polskiego Towarzystwa Stomatologicznego, członek Komitetu Edukacyjnego i Zespołu Organizacyjnego Kongresu Światowej Federacji Dentystycznej (FDI), profesor wizytujący w Uniwersytecie Technicznym w Dreźnie. kierownik Katedry i Zakładu Chirurgii Stomatologicznej UM we Wrocławiu.
Dr
Jest uznanym periodontologiem, chirurgiem i specjalistą zajmującym się chorobami jamy ustnej. Członek wielu naukowych i środowiskowych organizacji: ITI, DGI, DGZI, BDO, BDZI, DGOI, członek zarządu ds. endodoncji Deutschen Gesellschaft für Endodontologie und zahnärztliche Traumatologie.
Specjalizuje się w implantologii m.in. z natychmiastowym obciążeniem. Rozwija diagnostykę 3D. Jest wykładowcą w zakresie Master Education Program MOI na Uniwersytecie we Frankfurcie.
Dr
Od 1984 r. prowadzi prywatną praktykę ortodontyczną w Haarlemie. Studiował stomatologię na Free University w Amsterdamie. Specjalizował się w zakresie ortodoncji na Uniwersytecie w Nijmegen (1979-1983).
Związany jest z Wydziałem Chirurgii Jamy Ustnej i Szczękowo-Twarzowej w Centrum Medycznym VU i Akademickim Centrum Medycznym w Amsterdamie, gdzie jest zaangażowany w interdyscyplinarne leczenie pacjentów ortognatycznych.
Ponadto jest członkiem zespołu badawczego Wydziału Ortodontycznego Uniwersyteckiego Centrum Medycznego w Groningen, gdzie zajmuje się kształceniem ortodontów.
Członek kilku interdyscyplinarnych zespołów zajmujących się leczeniem złożonych pacjentów stomatologicznych. Prowadzi wykłady i kursy specjalistyczne, ze szczególnym uwzględnieniem aspektów ortodontycznych.
Prof. Dr
Naukowiec zajmujący się chirurgią szczękowo-twarzową oraz zaburzeniami wzrostu i rozwoju. Pracujący w Katedrze Chirurgii Szczękowej i Szczękowo-Twarzowej, Akademickiego Centrum Medycznego w Amsterdamie.
Profesor w zakresie chirurgii jamy ustnej i szczękowo-twarzowej, Akademickiego Centrum Stomatologii w Amsterdamie (ACTA).
Konsultant z zakresu chirurgii szczękowo – twarzowym i członek zarządu programu treningowego w obszarze chirurgii jamy ustnej i szczękowo-twarzowej – Spaarne Gasthuis, Haarlem (Holandia). Profesor wizytujący w Universidad Internacional Cataluna (Barcelona). Przewodniczący grupy badawczej ds. osteosyntezy w Strasburgu.
Prof. Alfred G. Becking jest autorem ponad 70 recenzowanych publikacji naukowych.